Novinky

Burzy Kladno

15.04.2023 21:42

Velká ztráta pro náš Spolek

13.05.2022 16:39

Bohužel, oznamujeme smutnou zprávu, dne 10.5.2022 nás navždy opustil skalní fanda mopedů a člen Spolku Stadion Rakovník, pan Zdeněk Láska.

Čest jeho památce a pro Zdeňka hodně kilometrů v mopeďáckém nebi.

Vzpomeňte na něj s námi !

Rakovnické mopedy 2023

03.04.2023 19:00

 

Rakovnické mopedy 2023 - Memoriál Míry Pancnera

Termín : neděle 4.6.2023

Již čtrnáctý ročník propagační jízdy se skládá ze dvou etap a zastávkou  na Husově náměstí v Rakovníku, kde bude výstava strojů účastníků jízdy a kulturní program. Setkání se mohou účastnit  jezdci na mopedech Stadion  a ostatní s motocyklovými veterány, kteří svoji účast však musí předem projednat s organizátory.

 

 

Sraz :  8.00 – 9.30 hod., Roztoky u Křivoklátu pod hotelem Roztoky v ulici k závodu Permon, kde je dostatek místa na parkování doprovodných vozidel

 

Prezence : 7.30 – 9.30 hod  na dvoře hotelu Roztoky

 

Startovné :  150,- Kč, platí se při prezenci. Startovné  obsahuje dvakrát občerstvení, vstup do muzea motocyklů, náklady na startovní čísla, diplomy, hlavní cenu a část nákladů souvisejících s uspořádáním akce. Na start nebude připuštěn jezdec bez zaplacení startovného.  Pořadatelé si vyhrazují právo vyloučit z akce jezdce, který neuposlechne jejich pokyny nebo který narušuje průběh setkání

 

Rozprava před startem : 9.45 hod,  jezdci budou podrobně seznámeni s trasou jízdy a organizačním zabezpečením /trasa druhé etapy je vyznačena na zadní straně brožurky, kterou dostanou jezdci spolu s ostatními drobnostmi a prvním občerstvením při prezenci

 

Start první etapy : 10.00 hod před mostem přes řeku Berounku v Roztokách, na start nebudoupřipuštěni jezdci bez startovního čísla

 

Trasa první etapy : Roztoky, Křivoklát, Městečko, Rakovník,  křižovatka  Nádražní ul.,  křižovatka  u soudu, vjezd na náměstí, 1x objezd náměstí,  cíl před budovou radnice. Předpokládaný  dojezd  10.45 hod.. Délka etapy 18,5  km.  Na  náměstí v Rakovníku výstava strojů zúčastněných jezdců a doprovodný program do 12.00 hod. Jako vždy bude i komentovaná beseda s jezdci a se zástupci sponzorů a od 10.00 do 12.00 hod bude  koncertovat vynikající hudba  DIXIELAND Zdice.

 

Start druhé etapy : 12.00 hod před radnicí

 

Trasa druhé etapy : 1 x kolem náměstí, výjezd směr Pražská ul.,  Ruda, Nové Strašecí nám. – zastávka 15 min., Ruda, Stochov Slovanka, Kačice, Libušín, Libušín Hornický skanzen Mayrau 35,8 km – zastávka 30 min.- možnost individuální prohlídky, Švermov, Kladno, Kamenné Žehrovice, Tuchlovice, Stochov Slovanka, Lány, Požáry, Křivoklát cíl u muzea motocyklů Jawa a ČZ. Celková délka druhé etapy je 69,6 km  /celkem obě etapy 88,1 km/, předpokládaný příjezd 15.30 až 16,00 hod                                                                              

 

Hodnocení jízdy: Vyhodnocení bude provedeno po skončení jízdy na parkovišti u muzea kde je zajištěno občerstvení pro účastníky. Hlavní cenu – kovovou plastiku mopedu  Stadion S11- obdrží vylosovaný jezdec,  který po dojezdu do cíle předá pořadateli podepsaný slosovací kupon /obdrží při prezenci/. Každý účastník obdrží pamětní list. Propagační jízda se jede za plného provozu, každý účastník musí dodržovat pravidla silničního provozu, účastník jede na vlastní nebezpečí a případné škody, které způsobí sobě nebo druhým a na cizím majetku musí likvidovat sám.

 

Pořadatel: Muzeum motocyklů Křivoklát – Ing. Jaroslav Antoni a Spolek Stadion Rakovník, za podpory Města Rakovník, dalších sponzorů a ochotných přátel.

 

Bližší informace na tel.: 605 580 710  - Ing. Jaroslav Antoni

 

Mopedůnm zdar a uvidíme se na startu ! 

Ze Spolek Stadion Rakovník

Luboš

 

Mopedůnm zdar !

 

za Spolek Stadion Rakovník

Luboš

 

Rakovnické mopedy 2020 - report

09.06.2020 18:31

Ahoj mopeďáci,

přes všechna úskalí, která byla v minulých měsících, se podařilo tradiční akci uspořádat. Již 11. ročník Rakovnickýcm mopedů - Memoriál  Míry Pancnera, se konal v neděli 7.6.2020. Start byl jako obvykle od hotelu v Roztokách. První etapa vedle přes rohlednu na Velké Bukové do Rakovníka, kde proběhla výstava strojů s živou hudbou a několika zajímavými veteránskými kousky. Druhá etapa vedla přes Senomaty do Jesenic (1.přestavka), Drahouš, Čistou, Šípy na Krakovec (2.zastávka), dále přes Krakov, Rousínov, Svinařov, Slabce, Hřebečníky, Týřovice a kolem řeky Berounky zpět do Roztok. Oproti minulým ročníkům proběhl konec jízdy s občerstvením a vyhodnocením v hotelu Roztoky, nikoliv jako obvykle v muzeu motocyklů v Křivoklátě. Celkem se zúčastnilo cca 120 mopedů a dalších strojů. Předpověď počasí nevypadala moc dobře, ale nakonec se prakticky celá jízda obešla bez deště, pouze v závěru nás zastihlo mírné mrholení. Nikomu se nic nestalo a odpadlíku bylo překvapivě málo.  

Pro ty kteří se jízdy zúčastnili i pro ty, kterří nemohli dorazit, zveřejňuji odkazy na video (YouTube) a fotografie (Facebook)  

VIDEO - youtu.be/9p3ryfg40t0

FOTOGRAFIE - www.facebook.com/Robokubo/media_set?set=a.10222419471978327&type=3

Těšíme se na další setkání.

Mopedům zdar!

Luboš

Rakovnické mopedy 2020

01.06.2020 09:09

Rakovnické mopedy 2020 se konat BUDOU !!!

Přátelé, kamarádi ! A máme tu konečný verdikt ohledně konání letošních Rakovnických mopedů !

Po dlouhém váhání a čekání na podmínky pro konání hromadných akcí kvůli pandemii COVID 19, se pořadatel rozhodl letošní setkání USKUTEČNIT a to v původním termínu - neděle 7.6.2020. 

 

Tímto Vás, všechny mopeďáky, zveme na 11. ročník propagační jízdy. Jako obvykle se jízda skládá ze dvou etap a zastávkou na Husově náměstí v Rakovníku, kde bude výstava strojů účastníků jízdy a kulturní program. Setkání se mohou účastnit jezdci na mopedech Stadion  i ostatní s motocyklovými veterány, kteří svoji účast však musí předem projednat s organizátory.

Sraz :  8.00 – 9.30 hod. , Roztoky u Křivoklátu pod hotelem Roztoky v ulici k závodu Permon, kde je dostatek místa na parkování doprovodných vozidel.

Prezence : 7.30 – 9.30 hod  na dvoře hotelu Roztoky.

Startovné :  150,- Kč, platí se při prezenci. Startovné  obsahuje dvakrát občerstvení, vstup do muzea motocyklů, náklady na startovní čísla, diplomy  a hlavní cenu. Na start nebude připuštěn jezdec bez zaplacení startovného.  Pořadatelé si vyhrazují právo vyloučit z akce jezdce, který neuposlechne jejich pokyny nebo který narušuje průběh setkání.

Uvidíme se na strartu ! 

 

Mopedůnm zdar !

 

za Spolek Stadion Rakovník

Luboš

ZRUŠENO - 29. ROČNÍK BĚHU PŘÁTEL PIVA VE VÁCLAVECH

15.05.2020 12:34

BLÍŽÍCÍ SE 29. ROČNÍK BĚHU PŘÁTEL PIVA VE VÁCLAVECH dne 30.5.2020 JE ZRUŠEN !

www.vaclavy.cz/urad-obce/uredni-deska/z-preventivnich-duvodu-kvuli-sireni-nemoci-koronaviru-covid-19-se-nekona-xxix-rocnik-behu-pratel-piva-474.html

 

AKCE "SEJDEME SE V AMERICE" 23.5.2020

15.05.2020 12:00

DOPIS OD MOGARŮ Z PRAHY - AKCE "SEJDEME SE V AMERICE" - 23.5.2020 

 

Přátelé, kamarádi,

Dle dlouhodobého plánu  dovolujeme si potvrdit, že 23.5.2020  MOGAR mopeďácká jízda BUDE

ALE  „V JINÉ DOBĚ BUDE JINÁ“ tedy nepojede  se žádná jízda spanilá či nespanilá ALE tímto

Vás zveme na přátelské neformální setkání

23.5.2020   14:00 dole v lomu ve VELKÉ AMERICE

prostě "SEJDEME SE V AMERICE  !!““

 

Místo srazu  a registrace 13:45:

-   velká železná  vrata do tunelu do lomu VELKÁ AMERIKA  u Mořiny

                                                         Prostor u vrat (od  vyhlídkové terasy do lomu  směrem na Mořinu naproti parkovišti zabočit  doleva  dolů, tím se odlišíme od běžných turistů )

 

-14:15   vjezd tunelem na mopedech do lomu Velká Amerika 

-prohlídka dle svého  ,  pokecání , sváča dle vlastní režie ,

 

 • 15:45  skupinové foto postupný odjezd

 

Podmínky :

-doba je nestálá, proto spoustu informací dáváme radši  již nyní ,PROSÍM  radši koukněte ještě před jízdou na www.mogar.cz jestli  není nějaké překvapení - bude tam aktuální informace!!

 • Vzhledem k mimořádné příležitosti  zveme i  veterány jednostopé všeho druhu a vstoupit   může i rodina i blízcí známí, (ale vždy registrace a poučení každého a  za kohokoli musí ručit  osobně mopeďák)
 • Doprava a cesta  na místo  i zpět není organizovaná je volná plně dle režie  klubů a jednotlivců , ( v této zvláštní  době nemá cenu se  srocovat více než je třeba  a už vůbec nemá cenu tahat někoho do zavirované Prahy, tedy pojedeme každý jak budeme chtít , účelem se sejít se až tam  vjet  spolu do Ameriky a užít si to ).
 • žádné hygienické riziko !!, veškeré podmínky platné v ten den  bude každý  přesně dodržovat at budou  jakékoli
 • pití jídlo každý vlastní dle uvážení
 • slíbili jsme vlastníkovi že budeme informovat předem:
  •  každý podpisem stvrdí poučení   „bezpečnosti práce  hygienické a ekologické riziko“  nikomu nesmí téci žádné náplně, dole nebudeme opravovat…..atd. ,
  • odpadky tj.“ kosti z uzené vepřové půlky  a sud od slivovice …atd… si vezme každý své s sebou  ven
 • registrace zdarma , „příspěvek  pro chudé“  dle vlastního uvážení dobrovolně do kasičky

 

Ale hlavně účelem bude  vjet, prohlédnout, pokecat …….prostě si to v AMERICE užít.

 

Těšíme se na Vás !!!

MOGARU ZDAR !

Pavel

tlustá sekretářka Mogaru

tel.: 737204637

AKTUÁLNÍ SITUACE

20.04.2020 14:40

Vzhledem k současné situaci a vyhlášení nouzového stavu v ČR, není jasné, které letošní akce bude možné konat a které budou muset být zrušeny.

Především se jedná o konání či nekonání akce RAKOVNICKÉ MOPEDY 2020, která má plánovaný termín na neděli 7.6.2020. 

 

Aktuálně jsou ZRUŠENY následující akce :

2. květen - Spanilá jízda Žebrák

16. květen - Spanilá jízda Praskolesy

30. květen - Běj přátel piva Václavy

 

O aktuálním stavu Vás budeme informovat.

Mopedům zdar !

SEZNAM AKCÍ na rok 2020

01.04.2020 00:00

Ahoj mopeďáci, v záložce "Kalendář akcí" je k dispozici seznam akcí na rok 2020. Seznam budeme případně doplňovat o další akce, jakmile bude znám jejich přesný termín.

Pokud budou některé plánované akce rušeny z důvodu nouzového stavu v ČR, pokusíme se o tom také včas informovat.

Doufáme, že jich bude co nejméně ! 

 

Aktuálně jsou zrušeny akce :

2. květen - Spanilá jízda Žebrák

16. květen - Spanilá jízda Praskolesy

 

Mopedům zdar !

Petr a Luboš

Natáčení reportáže s TV Barrandov

09.04.2018 09:00

Dne 4.4.2018 proběhlo v Rakovníku natáčení reportáže TV Barrandov o historii mopedů Stadion. Reportáž byla odvysílána v pořadu "Naše zprávy" dne 8.4.2018, v hlavní zpravodajské relaci TV Barrandov. Reportáž má délku 3 minuty a její natáčení zabralo téměř tři hodiny :).

www.barrandov.tv/video/123662-nase-zpravy-8-4-2018   (reportáž začíná v čase 17:11 min)

Hlavní hvězdou reportáže byl pan Ludvík Matějka, čestný a stále aktivní člen Spolku Stadion Rakovník. Je velkým pamětníkem, který stál u zrodu a vývoje mopedů, pracoval jako testovací jezdec již od prvních prototypů mopedu S1. Zavzpomínal na svého otce, který byl ředitelem továrny, na zahájení sériové výroby i na smutný, dalo by se říci, tragický konec výrobu malých motocyklů ve Stadionce v Rakovníku.

Děkujema novináři Josefu Kolinovi a jeho štábu za nápad natočit reportáž a také všem zúčastněným !

Tak někdy příště, na mopedech ...

P.S. Opravdu pár fotografických momentek z natáčení najdete ve fotogalerii.

Luboš

1 | 2 | 3 | 4 >>

Novinky

Burzy Kladno

15.04.2023 21:42

Rakovnické mopedy 2023

03.04.2023 19:00
  Rakovnické mopedy 2023 - Memoriál Míry Pancnera Termín : neděle 4.6.2023 Již čtrnáctý ročník propagační jízdy se skládá ze dvou etap a zastávkou  na Husově náměstí v Rakovníku, kde bude výstava strojů účastníků jízdy a kulturní program. Setkání se mohou...

Velká ztráta pro náš Spolek

13.05.2022 16:39
Bohužel, oznamujeme smutnou zprávu, dne 10.5.2022 nás navždy opustil skalní fanda mopedů a člen Spolku Stadion Rakovník, pan Zdeněk Láska. Čest jeho památce a pro Zdeňka hodně kilometrů v mopeďáckém nebi. Vzpomeňte na něj s námi !

Rakovnické mopedy 2020 - report

09.06.2020 18:31
Ahoj mopeďáci, přes všechna úskalí, která byla v minulých měsících, se podařilo tradiční akci uspořádat. Již 11. ročník Rakovnickýcm mopedů - Memoriál  Míry Pancnera, se konal v neděli 7.6.2020. Start byl jako obvykle od hotelu v Roztokách. První etapa vedle přes rohlednu na Velké Bukové do...

Rakovnické mopedy 2020

01.06.2020 09:09
Rakovnické mopedy 2020 se konat BUDOU !!! Přátelé, kamarádi ! A máme tu konečný verdikt ohledně konání letošních Rakovnických mopedů ! Po dlouhém váhání a čekání na podmínky pro konání hromadných akcí kvůli pandemii COVID 19, se pořadatel rozhodl letošní setkání USKUTEČNIT a to v původním termínu -...

ZRUŠENO - 29. ROČNÍK BĚHU PŘÁTEL PIVA VE VÁCLAVECH

15.05.2020 12:34
BLÍŽÍCÍ SE 29. ROČNÍK BĚHU PŘÁTEL PIVA VE VÁCLAVECH dne 30.5.2020 JE ZRUŠEN ! www.vaclavy.cz/urad-obce/uredni-deska/z-preventivnich-duvodu-kvuli-sireni-nemoci-koronaviru-covid-19-se-nekona-xxix-rocnik-behu-pratel-piva-474.html  

AKCE "SEJDEME SE V AMERICE" 23.5.2020

15.05.2020 12:00
DOPIS OD MOGARŮ Z PRAHY - AKCE "SEJDEME SE V AMERICE" - 23.5.2020  www.mogar.cz/sejdeme-se-v-americe/   Přátelé, kamarádi, Dle dlouhodobého plánu  dovolujeme si potvrdit, že 23.5.2020  MOGAR mopeďácká jízda BUDE ALE  „V JINÉ DOBĚ BUDE JINÁ“ tedy nepojede...

AKTUÁLNÍ SITUACE

20.04.2020 14:40
Vzhledem k současné situaci a vyhlášení nouzového stavu v ČR, není jasné, které letošní akce bude možné konat a které budou muset být zrušeny. Především se jedná o konání či nekonání akce RAKOVNICKÉ MOPEDY 2020, která má plánovaný termín na neděli 7.6.2020.    Aktuálně jsou ZRUŠENY...

SEZNAM AKCÍ na rok 2020

01.04.2020 00:00
Ahoj mopeďáci, v záložce "Kalendář akcí" je k dispozici seznam akcí na rok 2020. Seznam budeme případně doplňovat o další akce, jakmile bude znám jejich přesný termín. Pokud budou některé plánované akce rušeny z důvodu nouzového stavu v ČR, pokusíme se o tom také včas informovat. Doufáme, že jich...

Natáčení reportáže s TV Barrandov

09.04.2018 09:00
Dne 4.4.2018 proběhlo v Rakovníku natáčení reportáže TV Barrandov o historii mopedů Stadion. Reportáž byla odvysílána v pořadu "Naše zprávy" dne 8.4.2018, v hlavní zpravodajské relaci TV Barrandov. Reportáž má délku 3 minuty a její natáčení zabralo téměř tři hodiny...
1 | 2 | 3 | 4 >>